logo Naše Poděbrady

stan
 

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Všemi možnými silami usilujeme o to, aby v Poděbradech vzniklo nové dětské hřiště. Finance na tento projekt město v rámci svého rozpočtu vyčlenilo, zásadní otázkou ale zůstává jeho umístění. Návrh počítá s tím, že by hřiště mělo vzniknout v samém centru města.

Jedna z vytipovaných lokalit je v horní části lázeñského parku - na rohu ulice Studenstké a ulice Na Valech. Dalším možným místem pro umístění hřiště by mohla být horní část parku za lázeňským domem Kolonáda, Ostende, nebo i další místa, která vzešla z návrhů občanů. Zjišťovali jsme mimo jiné i to, jaké pozemky z navrhovaných míst patří městu. Jako nejschůdnější a nejreálnější návrh je zatím první zmiňovaná lokalita - roh ulice Studenstské a Na Valech. Navíc sám architekt parku se nestaví negativně proti vybudování hřiště na tomto místě.

V březnu jsme se zúčastnili i besedy, kde se občané měli možnost k návrhu nového hřiště vyjádřit. Potěšil nás zájem, který chystaná akce vzbudila. Zkušenosti maminek, tatínků a babiček jistě přispějí ke spokojenosti všech. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby hřiště splňovalo požadavky jak pro děti do tří let, tak i pro děti starší, které pochopitelně mají jiné nároky. Panovala zde i shoda na pískovišti, velkém množství visacích houpaček, lanových lávkách, prolézačkách a i oblíbené lanovce, kterou všichni znají z hřiště u kostela. Nemělo by se zapomenout na dostatečné množství laviček pro dohlížející dospěláky nebo na možnost zamknout si kolo do vybudovaného kolostavu. Snad každý zmiňoval důležitost oplocení celého hřiště. Dostalo se i na téma některých stávajících hřišť, která by si zasloužila rozšířit a dovybavit. Konkrétně bylo jmenováno hřiště na Žižkově „u staré Jednoty”.

Pevně věříme, že zmiňované finanční prostředky - konkrétně dva miliony korun, které se mají do nového hřiště investovat, takto poslouží ke zvýšení spokojenosti obyvatel města. Poděbrady si totiž další dětské hřiště určitě zaslouží.

 

Naše Poděbrady

Chráníme město před zadlužením

Chráníme město před zadlužením Jako jediní jsme upozornili na to, jak…

Pozvánka na besedu města

Pozvánka na besedu města Pokud se zajímáte o dění ve městě a nejsou V…

Občané Žižkova - nestojíme o vás!

Občané Žižkova - nestojíme o vás! Tak by se dal hodnotit vzkaz starosty …

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”…

8 měsíců v opozici: Velké zděšení!

8 měsíců v opozici: Velké zděšení! Je tomu již půl roku, co jsme poprv…

Výsledek hospodaření města

Výsledek hospodaření města O výsledku hospodaření města vypovíd…

Žižkov ve slepé uličce...

Žižkov ve slepé uličce... V poslední době jsme se stali svědky další…

Moc náhod najednou...

Moc náhod najednou... Co je šikana? Šikana označuje fyzické i…

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady Všemi možnými silami…

Pomníky nebo chodníky?

Pomníky nebo chodníky? Žalostný technický stav poděbradské …