logo Naše Poděbrady

stan
 

Měsíc po volbách, a co teď?

Přesně před měsícem proběhly volby do zastupitelstev obcí. Co se za tu dobu událo? Rozhodně už neproběhla žádná předvolební kampaň, kde bychom mohli oslovovat voliče. Dalo by se říci, že na politickém „poli“ zavládl klid a mír. Poštovní schránky nepřekypují letáky, z Poděbradských novin téměř zmizely osobní útoky a facebooky marně čekají na nové příspěvky.

V uskupení Naše Poděbrady však stále vládne elán a chuť se podílet na chodu města. Po volbách nastalo vyjednávání, kdo se bude podílet na vedení města. Nakonec Naše Poděbrady usedly do opozice. To však neznamená, že nebudeme nic dělat, ba naopak. Na radnici je nepsané pravidlo, že vládnoucí strany sedí blíže u oken. Po pravé ruce má tedy pan starosta Volbu pro Poděbrady a TOP 09. Po své levé „opoziční“ ruce má Naše Poděbrady, ODS, ANO 2011, Volbu pro město Poděbrady a ČSSD. Vládnoucí koalice má tedy 11 zastupitelů.

Ve středu 5. listopadu proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva, kde se sešlo všech 21 zastupitelů, kteří složili svůj slib městu. Byl zvolen starosta města, pan PhDr. Ladislav Langr a místostarosta Mgr. Ivan Uhlíř. Na zasedání se také rozhodlo, že v sedmi členné radě města usedne šest radních z Volby pro Poděbrady a jeden radní z TOP 09. Naše Poděbrady získaly kontrolní výbor, kde se předsedou stal PaedDr. Miroslav Káninský. Své zástupce máme i ve finančním výboru. V těchto dnech se zabýváme obsazením některých komisí a místních výborů, abychom mohli přispět k efektivnímu fungování města. Už se těšíme na zasedání zastupitelstva, které proběhne 19. listopadu.

 

Jsme tu pro své voliče, a proto společně s Vámi chceme zdravé a fungující město. Vaše náměty a připomínky jsou hnací silou naší práce.

Děkujeme za Vaši přízeň.

 

Naše Poděbrady

Chráníme město před zadlužením

Chráníme město před zadlužením Jako jediní jsme upozornili na to, jak…

Pozvánka na besedu města

Pozvánka na besedu města Pokud se zajímáte o dění ve městě a nejsou V…

Občané Žižkova - nestojíme o vás!

Občané Žižkova - nestojíme o vás! Tak by se dal hodnotit vzkaz starosty …

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”…

8 měsíců v opozici: Velké zděšení!

8 měsíců v opozici: Velké zděšení! Je tomu již půl roku, co jsme poprv…

Výsledek hospodaření města

Výsledek hospodaření města O výsledku hospodaření města vypovíd…

Žižkov ve slepé uličce...

Žižkov ve slepé uličce... V poslední době jsme se stali svědky další…

Moc náhod najednou...

Moc náhod najednou... Co je šikana? Šikana označuje fyzické i…

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady Všemi možnými silami…

Pomníky nebo chodníky?

Pomníky nebo chodníky? Žalostný technický stav poděbradské …