logo Naše Poděbrady

stan
 

Výsledek povolebních vyjednávání

Vážení spoluobčané,
 
dovolujeme si Vás informovat o výsledku povolebních vyjednávání s politickou stranou Volba pro Poděbrady (dále jen VPP).
 
Den po volbách, v neděli 12.10.2014 proběhla na žádost předsedy vítězného uskupení Ladislava Langra schůzka. Našemu sdružení bylo oznámeno, že již došlo k dohodě mezi TOP 09 a VPP o obsazení 1.místostarosty p. Mgr. Uhlířem a zároveň s ČSSD, která požaduje místo 2.místostarosty (byť i čestného). Našemu sdružení bylo nabídnuto členství v budoucí koalici čtyř stran (VPP, TOP 09, ČSSD a našeho sdružení), v tomto konkrétním případě nabídkou pouhých 2 křesel v radě města.


 
Naši zástupci při plném respektu k vítězi voleb vyjádřili rozčarování v prvé řadě nad tím, že je již předjednána koalice se subjekty, které skončily ve volbách daleko za námi s velkým rozdílem v získaných hlasech. Současně jsme prohlásili, že přicházíme na schůzku se záměrem nejprve jednat o programových prioritách, které jsme voličům slíbili, a teprve až poté o postech ve vedení města. Následně byla schůzka ukončena s tím, že nabídku prodiskutujeme v rámci našeho sdružení a přijmeme závazné stanovisko pro náš vyjednávací tým.
 
V následujícím týdnu proběhla schůzka s vedením TOP 09 a řada dalších jednání, která vedla k následnému rozhodnutí našeho sdružení :
 
1. STAN-Naše Poděbrady odmítá nabídku na účast ve čtyřkoalici VPP, TOP 09 a ČSSD s tím, že naše zastoupení pouze dvěma místy v radě města neodpovídá výsledku voleb a znamená pro nás faktickou nemožnost prosadit v rámci tak širokého uspořádání naše programové priority. Odmítáme nést věcnou a politickou odpovědnost za rozhodnutí, která nemůžeme minoritně ovlivnit.
 
2. STAN-Naše Poděbrady z výše uvedeného důvodu odchází do konstruktivní opozice s tím, že si jako nejsilnější opoziční strana nárokuje pozici předsedy kontrolního výboru.
 
3. STAN-Naše Poděbrady deklaruje ochotu podpořit všechny užitečné projekty, které povedou k rozvoji města Poděbrady a zároveň nenaruší finanční stabilitu města a to především. Veškeré záměry musí být řízeny S PÉČÍ DOBRÉHO HOSPODÁŘE.
 
Jsme přesvědčeni, že naše rozhodnutí je za dané situace správné a že budeme schopni hlasy, které jsme ve volbách obdrželi zúročit v práci pro město Poděbrady a jeho občany. To je náš slib.
 

politické sdružení STAN-Naše Poděbrady

Chráníme město před zadlužením

Chráníme město před zadlužením Jako jediní jsme upozornili na to, jak…

Pozvánka na besedu města

Pozvánka na besedu města Pokud se zajímáte o dění ve městě a nejsou V…

Občané Žižkova - nestojíme o vás!

Občané Žižkova - nestojíme o vás! Tak by se dal hodnotit vzkaz starosty …

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”…

8 měsíců v opozici: Velké zděšení!

8 měsíců v opozici: Velké zděšení! Je tomu již půl roku, co jsme poprv…

Výsledek hospodaření města

Výsledek hospodaření města O výsledku hospodaření města vypovíd…

Žižkov ve slepé uličce...

Žižkov ve slepé uličce... V poslední době jsme se stali svědky další…

Moc náhod najednou...

Moc náhod najednou... Co je šikana? Šikana označuje fyzické i…

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady Všemi možnými silami…

Pomníky nebo chodníky?

Pomníky nebo chodníky? Žalostný technický stav poděbradské …