logo Naše Poděbrady

stan
 

Člověk je politický živočich 

Setkání s člověkem, který řekne: „Volit nepůjdu, protože to nemá smysl.“ ve mně vyvolává zamyšlení. Při mých cestách východní Evropou jsem mluvil s velkou spoustou lidí a všichni mi záviděli. Proč? Protože bydlím tady, v České republice, kde politikou nezmítá ještě tak velký chaos. Instituce Evropské unie, Parlament ČR a i místní zastupitelstvo ovlivňují každý náš den svými rozhodnutími. Rozhodují politici, kteří svou první zkušenost s politikou jistě nabyli v místním zastupitelstvu. Záleží tedy na nás, voličích, abychom svým hlasem vytvořili na radnici ideální prostředí pro kvalitní politiku na místní úrovni. Pro změny v parlamentu je potřeba dobré zázemí z radnic po celé republice. 

Argument: „Můj hlas stejně nic nezmění.“ není zcela tak správný. Uvedu příklad. Na internetových stránkách volby.cz se můžete podívat na výsledek voleb do městského zastupitelstva v Lipníku nad Bečvou v roce 2002. Unie pro Lipník vyhrála s 11 209 hlasy nad ODS s 11 196 hlasy, což je rozdíl pouhých 13 hlasů!

Važme si toho, že každý z nás se může účastnit na rozvoji sociálního, ekonomického, politického a kulturního života. To v praxi znamená, že člověk přestává být pouhým poddaným, ale stává se iniciativním a tvořivým občanem, který nespoléhá, že ostatní za něho něco udělají. Sám ovšem mnoho nezmůže, proto musí spolupracovat s druhými, čili sdružovat se ke konání dobrých a prospěšných věcí pro společenství.

Svou neúčastí ve volbách necháváme de facto své sousedy rozhodnout o tom, kdo bude parkovat před naším bydlištem. Kudy a jak se budeme pohybovat po městě. Jak se zde budeme cítit. Důležitá rozhodnutí většinou děláme sami, tak nenechme za sebe rozhodovat ostatní. Jsme přeci Poděbraďáci a společně si můžeme zvolit správné zastupitele. Nejlepší období našeho města leží stále před námi!
Aristoteles ve své Politice říká: ,,Člověk je přirozeností politický živočich."

Petr Dvořák

Chráníme město před zadlužením

Chráníme město před zadlužením Jako jediní jsme upozornili na to, jak…

Pozvánka na besedu města

Pozvánka na besedu města Pokud se zajímáte o dění ve městě a nejsou V…

Občané Žižkova - nestojíme o vás!

Občané Žižkova - nestojíme o vás! Tak by se dal hodnotit vzkaz starosty …

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”…

8 měsíců v opozici: Velké zděšení!

8 měsíců v opozici: Velké zděšení! Je tomu již půl roku, co jsme poprv…

Výsledek hospodaření města

Výsledek hospodaření města O výsledku hospodaření města vypovíd…

Žižkov ve slepé uličce...

Žižkov ve slepé uličce... V poslední době jsme se stali svědky další…

Moc náhod najednou...

Moc náhod najednou... Co je šikana? Šikana označuje fyzické i…

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady Všemi možnými silami…

Pomníky nebo chodníky?

Pomníky nebo chodníky? Žalostný technický stav poděbradské …