logo Naše Poděbrady

stan
 

V Poděbradech s hnutím ANO 2011 nebude líp !


"Jsem ráda, že na této kandidátce nejsem."

 

Jako jedna z nespokojených občanů v ČR jsem se v roce 2013 zaregistrovala jako sympatizant hnutí ANO 2011.


Kontaktovala jsem se osobně s vedením oblastní organizace ANO v Nymburku a nabídla spolupráci s využitím mých znalostí a zkušeností v oblasti veřejné správy.Vzhledem k tomu, že pracuji na krajském úřadě a řídím tým kontrolorů, kteří ze zákona provádí přezkumy hospodaření obcí, mám dostatek poznatků z jiných měst a obcí.Na základě požadavku z ústředí ANO jsem zaslala své CV a bylo mi řečeno, že bych mohla dělat pro členy hnutí lektorku znalostí v oblasti komunální politiky a státní správy ( bez nároku na honorář). Předpokládala jsem, že své znalosti a zkušenosti z dlouholeté praxe ve veřejné správě v Praze konečně zúročím i ve svém městě. Od ledna 2014 jsem se každý měsíc zúčastnila setkání členů a sympatizantů ANO v Poděbradech. Představitelé oblastní organizace a účastníci schůzek, kromě paní Kuncové, mě dokonce navrhovali za lídra kandidátky ANO do komunálních voleb v Poděbradech. V Poděbradech není založena místní organizace Hnutí ANO 2011, je zde pouze 1 člen a pár čekatelů na členství. Setkáních se účastnila krajská manažerka ANO Pavlína Kuncová, pár let občanka Poděbrad, sestra Jaroslavy Jermanové, bývalé členky ODS, nyní poslankyně za hnutí ANO 2011 a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.Pavlína Kuncová je také placenou asistentkou poslance za ANO Stanislava Berkovce.


A co se nestalo. Najednou se na našem setkání objevil Ing. Jindřich Vondra, velký kamarád exstarosty Poděbrad Jozefa Ďurčanského, čímž se naprosto netají. Svou minulostí úspěšného sportovce a dle jeho mínění neprávem vyhozeného odborníka současným vedením města z pozice vedoucího odboru životního prostředí MěÚ mu nebylo složité vetřít se do přízně paní Jermanové a své plány vynést se na vlně popularity ANO a p. Babiše mohl začít uskutečňovat. Jindřich Vondra má mnoho důvodů pomstít se za vyhození z místa. Bez jakékoliv diskuse s účastníky schůzek sympatizantů ANO v Poděbradech sestavil se svými kamarády kandidátku, na kterou zařadil několik blízkých bývalému exstarostovi. Jeden z nich pan František Třeštík jako dlužník prohrál nedávno s městem soud o uznání dluhu. Na tuto skutečnost jsem pana Vondru upozornila, aby si to prověřil, protože se to neslučuje s morálním kreditem členů a sympatizantů hnutí ANO.Navíc každý kandidát ANO musí před umístěním na kandidátku podepsat čestné prohlášení o bezdlužnosti. Důvod byl jasný, chtěla jsem to řešit včas uvnitř uskupení, aby nám to neublížilo v průběhu předvolební kampaně.


Reakce byla blesková. Přestože vedení oblastní organizace ANO mne po ustavení p.Vondry lídrem navrhovalo na 2.místo kandidátky, dal si pan Vondra se mnou schůzku na ulici a oznámil mi vyřazení z kandidátky.
Z Oblastního sněmu hnutí ANO Nymburk jsem se dozvěděla, že jsem byla vyřazena "politickým rozhodnutím".
Ano, takto „demokraticky“, na základě osobních důvodů sebestředného člověka, bez možnosti vyslyšení protistrany, takto rozhoduje o kandidátce pro Poděbrady Oblastní sněm ANO v Nymburce.Jak lehce jsem byla zbavena svého práva z Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod,a to být volena.
Pana Vondru hnutí ANO evidentně vůbec nezajímá, vede ho touha pomstít se stávajícímu vedení města a netají se tím, že je mu nejbližší pro koaliční spolupráci Volba pro město Poděbrady vedená exstarostou Ďurčanským.
Jako lídr poděbradské kandidátky ANO se prezentuje výstižným mottem: „Nerad prohrávám a budu dělat to, co říkám.“


Dokumentuje tím naprostou absenci sebekritičnosti a svůj autoritativní způsob chování k lidem.Jelikož politika je jednoznačně týmovou prací, komunální politika obzvláště, nedokáži si p. Vondru s mandátem zastupitele města ani představit.Nedej Bože, aby snad jako lídr kandidátky se dostal na post starosty města Poděbrad.

Dospěla jsem k závěru, že politické uskupení Ano 2011 v Poděbradech je řízeno nedemokraticky a slouží pouze k naplnění osobních zájmů a nejasných cílů lídra a jeho přátel.Lži, intriky, manipulace a shánění zavádějících a nepravdivých kompromitujících informací, s tím jsem se setkala ve hnutí Ano 2011, bude líp.
Proto říkám NE.

 

Dodatek
Po vyřazení z kandidátky mi byla vyšším představitelem Hnutí Ano 2011 nabídnuta kandidatura v podzimních volbách na senátora. Nabídku jsem odmítla.


Ing. Lenka Borecká, Poděbrady
současná sympatizantka STAN-Naše Poděbrady

 

Chráníme město před zadlužením

Chráníme město před zadlužením Jako jediní jsme upozornili na to, jak…

Pozvánka na besedu města

Pozvánka na besedu města Pokud se zajímáte o dění ve městě a nejsou V…

Občané Žižkova - nestojíme o vás!

Občané Žižkova - nestojíme o vás! Tak by se dal hodnotit vzkaz starosty …

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”…

8 měsíců v opozici: Velké zděšení!

8 měsíců v opozici: Velké zděšení! Je tomu již půl roku, co jsme poprv…

Výsledek hospodaření města

Výsledek hospodaření města O výsledku hospodaření města vypovíd…

Žižkov ve slepé uličce...

Žižkov ve slepé uličce... V poslední době jsme se stali svědky další…

Moc náhod najednou...

Moc náhod najednou... Co je šikana? Šikana označuje fyzické i…

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady Všemi možnými silami…

Pomníky nebo chodníky?

Pomníky nebo chodníky? Žalostný technický stav poděbradské …