logo Naše Poděbrady

stan
 

Reakce na „pštrosy”.

Milí poděbraďané,
dlouho jsem přemýšlela, zda na reakci pštrosů na můj článek o jejich přemnožení reagovat. Dospěla jsem k názoru, že je to má občanská povinnost.

Bylo mi smutno. Ne z reakce, tu jsem očekávala, ale z obsahu. Každý člověk, ale hlavně učitel a politik by měl umět pracovat s kritikou. Pokud se podíváte na záznamy z veřejných jednání zastupitelstva našeho města, je to smutná podívaná. Mám na mysli hlavně pány z Poděbradského fóra, kteří již ztratili nadhled a soudnost. Kde se bere ta zloba a nenávist vůči občanům, kteří mají jiný názor na věc? Myslela jsem, že pan Zíta konečně vysvětlí, kvůli čemu navrhl výběrové řízení na ZŠ TGM, přestože škola nadstandardně fungovala. Anonymní stížnosti na nedobré fungování školy byly vždy doručeny pouze k panu Zítovi. Díky tomu, že jsem v té době byla členkou školské rady, měla jsem možnost sledovat celé to tažení pana Zíty a pana Hály, kde nešlo o to věci si vysvětlit a vylepšit, ale šlo o způsob jak a kde najít důvody pro ukončení funkce pana ředitele Mončeka.Ve výběrové komisi byli lidé z Poděbradského fóra. Tvrdíte, že i ministerstvo potvrdilo správnost rozhodnutí výběrové komise, ale Ministerstvo vnitra potvrdilo jen správný postup při vypsání výběrového řízení na úřední desku dle právních předpisů. V žádném případě to neznamená potvrzení správnosti průběhu a kompetentnost lidí ve výběrové komisi. To je manipulace s fakty, kterou rádi používáte.
Pan Monček dostal několik ocenění, získal peníze na opravu školy, mohl získat grant 3 mil od nadace Petra Kellnera. Přijímal děti s handicapem, protože věděl, že pro sociální vývoj dítěte je důležité se naučit tolerance a lidskému přístupu k druhému člověku. Přece jako radní musíte být pyšní na to, že tady máte na škole takového ředitele, právě proto, když jeden z vás má tu čest dělat garanta pro školství. To mi hlava opravdu nebere.
Takže se ptám: Pane Zíto, na jakém základě zjištění všech materiálů jste navrhl odvolání pana ředitele Mončeka? Každý rodič a zároveň občan Poděbrad má právo na informace, tyto informace jste nikde nezveřejnil, ač vaše sdružení stále hlásá transparentnost.
PODĚBRAĎANÉ PROBUĎTE SE PROSÍM. JDE O VAŠI PŘÍTOMNOST A BUDOUCNOST.
Jen závěrem: Pánové, čeleď kurovitá neexistuje. Je pouze čeleď bažantovitá. To jen až zase budete chtít někoho umlčet svou hrubostí, zjistěte si prosím odborné názvy. Jak to přeci vypadá, když garantem pro školství je bývalý ředitel školy a nezná základy biologie.
Už nechci pštrosy na radnici! Už nechci pštrosy na radnici!

Chráníme město před zadlužením

Chráníme město před zadlužením Jako jediní jsme upozornili na to, jak…

Pozvánka na besedu města

Pozvánka na besedu města Pokud se zajímáte o dění ve městě a nejsou V…

Občané Žižkova - nestojíme o vás!

Občané Žižkova - nestojíme o vás! Tak by se dal hodnotit vzkaz starosty …

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”…

8 měsíců v opozici: Velké zděšení!

8 měsíců v opozici: Velké zděšení! Je tomu již půl roku, co jsme poprv…

Výsledek hospodaření města

Výsledek hospodaření města O výsledku hospodaření města vypovíd…

Žižkov ve slepé uličce...

Žižkov ve slepé uličce... V poslední době jsme se stali svědky další…

Moc náhod najednou...

Moc náhod najednou... Co je šikana? Šikana označuje fyzické i…

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady Všemi možnými silami…

Pomníky nebo chodníky?

Pomníky nebo chodníky? Žalostný technický stav poděbradské …