logo Naše Poděbrady

stan
 

Kam kráčíš Poděbradské fórum - do zapomnění?

Jako bývalý sympatizant a volič Poděbradského fóra chci vyjádřit své rozčarování nad tím, jak PF nesplnilo moje očekávání a ze strany, do které jsem vkládal svoje naděje na změnu komunální politiky v Poděbradech, se stala strana, která nyní jen kritizuje. Stala se pro mne ale i pro mnoho jiných lidí synonymem neschopnosti negociace, je stranou, která je nyní naprosto nekonstruktivní, nepředkládá ani nenabízí řešení, a která ze svých předvolebních slibů splnila jen pramálo.

PF není schopno zařídit pro občany města nic pozitivního, nemá žádné vazby na krajský úřad ani na republikové úřady. Nesežene pro občany žádné peníze na jakékoli projekty. Může sice říkat (podíváte-li se do jejich volebního programu), že postaví např. plavecký bazén, stadion, ale neseženou na něj peníze. A to je pro mne zásadní věc.

Co se stalo se stranou, která byla považována mnoha poděbradskými občany za důvěryhodnou? Obávám se, že promarnila podle mne jedinečnou příležitost vytvořit koalici na několik volebních období, která by byla ku prospěchu všem občanům.

Svým nynějším vystupováním, svou politikou a svými nekompetentními kroky, PF paralyzuje a blokuje téměř vše, co je smysluplné a pro Poděbrady prospěšné. Trio jejich vedoucích představitelů Ing. Kutil, Ing. Klír, a Mgr. Zíta se podílí na tomto úpadku PF, jejich vystupování a názory jsou pro mě hlubokým zklamáním. Místo spolupráce v městském zastupitelstvu se vymezuje se proti svým koaličním partnerům – Volbě pro Poděbrady v čele s Ladislavem Langrem a straně TOP 09.

Svou neodpovědnou politikou nejenže ohrožuje svou vlastní existenci, ale snižuje koaliční potenciál ostatních stran, které nyní tvoří koalici a vytváří tak prostor pro nastolení starých pořádků.

Mám za to, že tak jako PF nyní vystupuje, reálně hrozí, že pod vedením pánů Klíra, Kutila a Zíty vystoupí z koalice a začne, aby se zviditelnilo, kritizovat vedení města  a postaví se opět do role opozice a z této role začnou kontaktovat obyvatele Poděbrad. Např. pro mne je skutečnost, že nafotí nepořádek u popelnic a tvrdí, že by to pod jejich vedením bylo v pořádku, žalostně málo. Očekávám profesionalitu, smysl pro racionalitu, koaliční spolupráci a opravdový zájem o pozitivní řešení problémů. To nevidím, proto PF volit nebudu.

Pro mladé členy PF, pokud nechtějí, aby upadli v zapomnění, je jediná možnost, nedat do čela kandidátky výše zmíněné představitele.

 

Ing. Petr Boček

Chráníme město před zadlužením

Chráníme město před zadlužením Jako jediní jsme upozornili na to, jak…

Pozvánka na besedu města

Pozvánka na besedu města Pokud se zajímáte o dění ve městě a nejsou V…

Občané Žižkova - nestojíme o vás!

Občané Žižkova - nestojíme o vás! Tak by se dal hodnotit vzkaz starosty …

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”

Další výsměch vedení města všem „noclehářům”…

8 měsíců v opozici: Velké zděšení!

8 měsíců v opozici: Velké zděšení! Je tomu již půl roku, co jsme poprv…

Výsledek hospodaření města

Výsledek hospodaření města O výsledku hospodaření města vypovíd…

Žižkov ve slepé uličce...

Žižkov ve slepé uličce... V poslední době jsme se stali svědky další…

Moc náhod najednou...

Moc náhod najednou... Co je šikana? Šikana označuje fyzické i…

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady

Chceme nové dětské hřiště pro Poděbrady Všemi možnými silami…

Pomníky nebo chodníky?

Pomníky nebo chodníky? Žalostný technický stav poděbradské …